Отчет о проведении декады учителей казахского языка и литературы

21.12.2018

Отчет о проведении декады учителей казахского языка и литературы Сочинской средней школы на 2018 учебный год

2018 оқу жылында Сочин орта мектебінде өткізілетін қазақ  тілі мен  әдебиеті пәнінің  қортындысы

С  10 по 14 декабря 2018г в Сочинской СШ прошла неделя казахского языка и литературы. В школе прошли мероприятия, посвященные этим предметам. Конкурс стенгазет, конкурс сочинений. Учителя казахского языка и литературы провели открытые уроки, открытые внеклассные мероприятия. Учителем казахского и литературы Бисариной К.К. был проведен открытый урок  в 3 классе   «Бәйтерек неге ұқсайды?»  Ребята отвечали на вопросы по содержанию текста. Учащиеся работали в группах и в парах:  читали текст, находили в тексте личные окончания. Ребята работали творчески. Взаимооценивали свои работы.  Наблюдалась обратная связь с учителем: формативное оценивание (Сигнальные карточки, «Метод большого пальца»

Сонымен  қатар 6 сыныпта қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Ергалиева Р.Т «Астана мемілекеттік опера және  балет театры» атты ашық сабақ өткізді. Ашық сабақ жаңартылған оқу бағдарламасы негізінде өткізілді. Оқушылар жұппен ,топпен жұмыс жасалды. Олар сабақ  барысында өз білімдерін жақсы деңгейде көрсете алды. Қазақ тілінде өзге ұлт өкілдері ауызша диалог  қатысып, берілген сабақ тақырыбына сай  белсенділік танытты. Мұғалім мен оқушы арасында кері  байланыс ,әр тақырыптың дескрипторлары  көрсетіліп отырылды.

Сабақ соңында оқушылар ашық микрафон айдарымен оз ойларын орта салды. Оқушылар өз –өздерін бағалап қана  қоймай,жұптық, топтық  бағалауды да  көрсетіп отырды. Барлық ертегі кейіпкерлері  қазақ тілінде сөйлей алды. Жалпы алғанда ертегілік қойылым қызықты   өтті деуге болады.

Тағы бір тоқтала кетсек Ергалиева Р.Т өз оқушыларымен 6 сыныптантыс ашық іс –шара өткізді. Іс-шара «Қоянның құлағы неге ұзын» деп аталады. Оқушылар шағын ертегіден сахналық қойылым көрсетті. Оны мектептің

барлық оқушылары, әсіресе 1-2 сынып және 9-10 сыныптар тамашалады.Қойылым  жоғары деңгейде ,қызықты өткізілді.

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің онкүндігі тәуелсіздігіміздің мерекесі қарсаңына орай келгендіктен, біздің тағы бір сыныптан тыс ашық шарамыз  8  сыныпта  Бисарина К.К ұйымдастырылуымен «Тәуелсіздік тірегім» атты тақырыпта өткізілді. Сынып тан тыс іс-шараны барлық мектеп ұжымы мен оқушылар тамашалады. Арнайы дайындалған  Тәуелсіздігіміз жайлы  видео ролик  көрсетіліп,оқушылар қазақ тілінде тәуелсіздік жайлы тарихқа тоқталып, елбасымыздың бастаған  ісіне  қысқаша баяндама жасады. Еліміздің бүгінгі  тәуелсіз күнге жетуінің   өзі бүгініг таңдағы елбасымыздың   саясатаның арқасы және  елдің бірлігінің арақасында, біз тәуелсіз елдің ұрпақтары  бүгінігі күнді қуанышпен қарсы алатынымызды  көрсеттік десек болады. Іс- шараның  соңында мектеп директоры  Тастемиров А.Н  барлық оқушыларды құттықтап жақсы тілегін білдірді.

14 декабря состоялось закрытие декады, где были подведены итоги.